Home 9 Aktuality 9 Začala naše soutěžní sezóna

  V sobotu 14.4. 2018 se uskutečnila první soutěž této sezóny a to regionální kolo Taneční skupiny roku v Jindřichově Hradci.

  Předpokládaný odjezd z Třebíče byl v 5:45, ale kvůli některým spáčům se musel odjezd autobusu o pár minut posunout. Naštěstí to ale nenarušilo naše plány a do Hradce jsme přijeli včas.

  Po příjezdu do Hradce jsme se pustili do přípravy dětí, které později zahájily dětskou věkovou kategorii se svým Freestylem „Street it”. O hodinu později následovalo jejich další vystoupení. Tentokrát v kategorii Dance Art s choreografií „Framed”. Na regionálním kole je zvykem dozvědět se známky od porotců ihned poté, co dotancují všechny taneční skupiny daného stylu. Děti za svůj výkon v Dance Artu dostaly od porotců samé jedničky, což je nejlepší možný výsledek. Takže radost byla veliká.

  Posledním vystoupením dětí byl tanec „Výhoda podání” v kategorii Show Art, kde děti předvedly nejen své taneční schopnosti, ale také ty tenisové.

  Ve 13:00 měla podle harmonogramu začínat juniorská věková kategorie. Ale z důvodu zpoždění byla posunuta o necelou hodinku. To nám ale vůbec nevadilo, protože jsme měli extra čas na projetí všech choreografií a na dodělání všech potřebných maličkostí, jako jsou řasy, účes nebo kostýmy. Jako první vystopily juniorky s choreografií „Believe” v kategorii Dance Art. Po tomto tanci měly však pouze čtyři další choreografie, než vystoupily podruhé, a to s Freestylem „Trefily jsme do černý”. Ani po tomto tanci si však holky nevydechly. Za dalších sedm choreografií vystupovaly se svou poslední choreografií „Why?”.

  Mezi koncem juniorské a dospělácké věkové kategorie se uskutečnilo vyhlášení výsledku dětí, kde jsme získali zlatou medaili za tanec „Framed”, bronz s choreografií „Výhoda podání” a čtvrté místo s tancem „Street it”.

  Kolem šesté hodiny začala dospělácká věková kategorie, kde jsme měli dvojnásobné zastoupení. A to v Dance Artu a v Dance Freestylu. Jako první vystopila choreografie „The world needs love” a poté choreografie „Milf money”.

  Po ukončení dospělácké věkové kategorie následovalo vyhlášení výsledků juniorů a dospělých. Juniorky vybojovaly dvě druhá místa s tanci „Believe” a „Why?” a také jedno třetí místo s choreografií „Trefily jsme do černý”. Velké nadšení přislo s vyhlášením dospělácké kategorie, kde oba tance vyhrály zlatou medaili v kategoriích Dance Art a Dance Freestyle.

  Znamená to tedy, že postujeme na Mistrovství Čech, které se uskuteční 21. a 22.4. v Praze a také 5. a 6.5 v Chrudimi.