Home 9 Aktuality 9 Taneční skupina Motus – dvojnásobný vicemistr Evropy 2018!

Letošní rok byl pro taneční skupinu Motus Třebíč velmi úspěšným rokem. Skupina se představila jak na soutěžích regionální úrovně, tak i na soutěžích s mezinárodním zastoupením.

Taneční skupina Motus se účastnila jedné z nejprestižnějších tanečních soutěží v České republice a to Taneční skupiny roku. Z regionálního kola se probojovala přes mistrovství Čech až na mistrovství České republiky, které se konalo od 1. 6. do 3. 6. 2018 v Praze. Zastoupení zde měla ve všech třech kategoriích. V dětech, juniorech a v dospělých. Choreografie, které postoupily do druhého kola, se předvedly v televizním finále, jež natáčela Česká televize, a o týden později byly odvysílány na pořadu ČT sport. Děti si z Prahy odvezly výborné výsledky v podobě dvou bronzových medailí a pátého místa. Dospělí byli ještě úspěšnější, stali se mistry České republiky v kategorii Dance Art.

Pro děti i dospělé to znamenalo přímý postup na mistrovství Evropy, které se odehrálo o týden později. Na tomto mistrovství bojoval Motus o medaile jak s domácími, tak i se zahraničními tanečníky a odvezl si z této soutěže tři cenné medaile. Dvě medaile vybojovaly děti – s tance „Framed“ bronzovou a „Street it“ stříbrnou. Dospělí obhájili titul z předešlého roku a stali se vicemistry Evropy s tancem „The world needs love“.