O nás

  Taneční skupina Motus byla založena v roce 1979 v Třebíči. Již dlouhodobě se věnuje tanečnímu vzdělávání dětí a mládeže. V rámci projektu „Nenudím se, tančím!“ učíme naše členy několika stylům, a to contemporary, show dance nebo street dance. Naše tanečníky učíme jak fyzické přípravě, tak i technickým základům těchto stylů. Výstupem spolupráce lektorů a tanečníků jsou choreografie, ve kterých se mnohdy skrývá pohádkový příběh, historická tématika či vyjádření nejrůznějších emocí.

K roku 2022 čítáme v rámci třech věkových kategorií 141 členů. Dětská i juniorská věková kategorie nabízí tréninky pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé, hlavní věková kategorie je pak určena pro mírně pokročilé i pokročilé zároveň. Na své si tedy přijde každý, ať už tancem rád relaxuje nebo by své dovednosti chtěl posunout na soutěžní úroveň.

O tituly v rámci pohárových i postupových soutěží jak národních, tak i mezinárodních bojujeme v kategoriích dance art, show art, street dance, street show i contemporary formace. Doposud jsme reprezentovali Českou republiku na několika mistrostvích světa a světového poháru v polských Mikolajkách, mistrovstvích Evropy v Srbsku, Vídni i Praze.

Z mezinárodních soutěží jsme si dovezli četná ocenění, mezi něž patří tituly vicemistrů světa nebo mistrů i vicemistrů Evropy. Naším největším úspěchem na domácí scéně bylo získání titulu Absolutního vítěze Taneční skupiny roku v juniorské kategorii pro rok 2012 a 2013. Za sezónu 2021/2022 držíme dvakrát titul druhých vicemistrů České republiky v hlavní věkové kategorii. Za toto umístění na mistrovství České republiky jsme v rámci taneční soutěže Czech Dance Masters získali nominace na letošní mistrovství světa v Makedonii.

TS Motus pořádá na konci každé taneční sezóny finální celovečerní představení nazvané In flagranti v sále divadla Pasáž v Třebíči. V rámci „celovečeráku“ se představí všichni naši tanečníci se všemi aktuálními choreografiemi. In flagranti má za sebou čtrnáctiletou tradici a vybudovalo si tak pevné místo mezi kulturními akcemi v Třebíči, které každoročně přilákají stovky diváků.

Tanečníci TS Motus se každoročně společně účastní několika letních tanečních kempů, kde si rozšiřují taneční pohybový slovník pod taktovkou českých i zahraničních lektorů. Díky tomu jsme schopni zajistit lektory přímo z vlastních řad, což pomáhá udržení rodinného a přátelského prostředí naší skupiny.